Jesteś tutaj: lustralazienkowe24.pl > Domowe porządki > Sposób na błyszczące szklanki

Kwiaty a wystrój wnętrz

Nie każdy jest wielbicielem roślin w mieszkaniu, jednak ci, którzy je lubią powinni być zaznajomieni z ich znaczeniem dla wystroju mieszkania.

Trzeba pamiętać, że właśnie kwiaty mogą nadać pomieszczeniu więcej życia, więcej radości i ożywią nawet smętne pomieszczenia, które dotąd nie prezentowały się najlepiej. Dotyczy to zarówno zwykłej roślinności, jak i sztucznej oraz elementów zawierających motywy kwiatowe: obrusy, tapety, obrazy. Przy tym najlepiej trzymać się zasady, że w pomieszczeniu powinny być nie więcej, niż dwa rodzaje kwiatów, w przeciwnym razie łatwo o stworzenie efektu bałaganu i oczopląsu, który nie prezentuje się najlepiej. Jednocześnie kwiaty cięte trzeba trzymać w wazonach. Wiele osób decyduje się na szklanki lub słoik, które jednak nie powodują, że w wystrój wnętrza wkrada się nieprzyjemna niedbałość. Przy tym wsadzając do wazonu kwiatki konieczne jest pamiętanie, że dużo zależy od rodzaju bukietu.

Jeśli jest skromny, potrzebne będzie ozdobne naczynie, jeżeli bogato przystrojony, wówczas przyda się jak najbardziej zwykły wazon.

Tagi dl artykułów: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.